Kremy na noc. Regenerujący krem na noc od Nutridome.

Tym razem testom poddałam regenerująco-odżywczy krem ma noc od Nutridome.

Z marką Nutridome spotkałam się pierwszy raz, aczkolwiek  zdecydowanie skradła już moje serce. Teraz to już kwestia czasu, aż sięgnę po inne produkty tej firmy. 😉

Jesteście ciekawi jak wypadł?

krem na noc od nutridome regeneracja i odżywienie
Czy używać kremu na noc?
Jest to kwestia bardzo indywidualna. Możecie trafić na bardzo dużo dyskusji, że kremy na noc rozleniwiają skórę, aczkolwiek warto pamiętać, że każda z nas jest inna i to, co pomaga innym, nam może zaszkodzić. Teoretycznie skóra powinna sobie sama radzić z regeneracją w nocy, aczkolwiek uwierzcie mi, nie u każdego tak jest. Dlatego musicie sami przetestować, czy wystarczy wam przegotowana woda i tonik, czy potrzebujecie odżywczy krem do twarzy. Ja bez kremu na noc nie wyobrażam sobie życia i przeszłam do tego etapu od osoby, która nigdy kremu na noc nie używała. Odkąd w mojej pielęgnacji, na stałe zagościł krem na noc, moja skóra jest wypoczęta, zdrowa, a co najważniejsze gładka bez wyprysków.
Na noc należy skórę, przede wszystkim dobrze oczyścić, aby mogła ona przeprowadzić poprawną wymianę tlenową. Po całym dniu męczarni w kosmetykach kolorowych  uwierzcie mi, że porządny demakijaż skóry, jest jak woda dla usychającej roślinki. I jest to warunek konieczny! Nie ma czegoś takiego jak spanie w makijażu! Zmycie makijażu to 5 minut, zazwyczaj dużo mniej niż poświęciłaś na stworzenie go.
Chcesz szybkiego demakijażu? Zastąp płyn micelarny i waciki, na dłoń i żel do mycia twarzy. 😉
Skoro tę kwestie, zresztą bardzo ważną zresztą, mamy za sobą, to mogę opowiedzieć wam nieco o kremach na noc.

Jakie zastosowanie mają kremy na noc?
Przede wszystkim ich zadaniem, jest pomoc naszej skórze podczas nocnej regeneracji. Dzięki temu możemy nie tylko wspomagać regeneracje, ale również dostarczać jej w nocy, różne składniki aktywne w zależności od ich zapotrzebowania. Ważne jest, aby krem na noc nie był bardzo tłusty. Powinien on zostawiać na skórze delikatny film, ale wszystko w granicach rozsądku, gdyż zbyt tłusty krem zapcha nam pory i uniemożliwi oddychanie skórze. Zdradzę wam jeszcze mój trik. Po całej nocy obmywam twarz jedynie ciepłą wodą i tonikiem, bez używania mydeł, żeli i innych takich. Dzięki temu nie naruszam warstwy ochronnej skóry. 😉
krem na noc od nutridome regeneracja i odżywienie
Krem na noc od Nutridome, regeneracja i odżywienie.
Testowałam ten krem bardzo długo, aby napisać dla was dobrą i sprawdzoną opinie. Wiem, że na pewne kosmetyki nie wystarczy tydzień, aby określić czy się sprawdzają, czy nie. I tak było też z tym kremem. Miał w sobie coś, co kochałam, ale również coś, czego nie mogłam określić jako zaletę, czy wadę.
Na starcie, rozkochało mnie jego opakowanie. Bladoróżowy kartonik, z granatowymi napisami. Ostatnio zdecydowanie się nie poznaje, ale wszystko, co jest jasnoróżowe, od razu mi się podoba! W środku znajduje się biały słoiczek, po którego otwarciu, dociera do nosa cudowny, słodki, ale nie mdlący zapach. I to również kocham, gdy produkty, których używam, ładnie pachną. Działa to na mnie jak  forma aromaterapii.
Krem ma idealną konsystencję, gdyż nie jest ani za gęsty, ani zbyt rzadki, dzięki czemu, jest cudownie wydajny. Tak wydajność kremu, jest jego bardzo mocną stroną. W skład kremu wchodzi olej abisyński, olejek arganowy i kozie mleko, dlatego oprócz odżywienia i regeneracji, możemy liczyć z jego strony na nawilżenie i wygładzenie.
Pokrótce mówiąc, krem na noc od Nutridome posiada wszystkie cechy idealne!
I teraz czas na kwestię, którą rozstrzygałam najdłużej, stąd opóźnienie w tym wpisie.
krem na noc od nutridome regeneracja i odżywienie
Odczucia po zastosowaniu kremu? 
Z reguły, kremy działają na zasadzie natychmiastowego nawilżenia, uczucia ”oddychania” i ulgi, po których nic więcej nie trzeba robić ze skórą. Z tym kremem jest nieco inaczej, a wszystko dzięki temu, że nie pozostawia na skórze filmu i tłustej warstwy. Co w ostateczności, w porównaniu do innych kremów na noc, jest ogromną jego zaletą. Skóra doświadcza wszystkich powyższych cech, aczkolwiek krem pozostawia wrażenie, jakby czegoś brakowało…ale to tylko na chwilę. Po minucie ten efekt mija i skóra jest nawilżona, gładka i pachniutka. Porównuje to do tego, jak by przez tę chwile, wszystkie te składniki ,docierały wgłąb skóry, i dopiero po zadziałaniu na całą tkankę, wysyła sygnał, że jest super. 😉 Naprawdę ciężko to wytłumaczyć, a co dopiero napisać. Najlepsze jest to, że tylko ja doświadczam z tym kremem tego uczucia, a nie inne osoby…więc chyba po prostu, jestem już zbyt szurnięta na punkcie kosmetyków. ;D
Mając na uwadze powyższe, krem ten nie ”przeszkadza” naszej skórze w trakcie nocnej regeneracji, a jedynie ją dodatkowo stymuluje.  Rano buzia delikatnie się błyszczy, ale jest to zdrowy, prawidłowy objaw regeneracji skóry po nocy.
krem na noc od nutridome regeneracja i odżywienie
Krem na noc od Nutridome dostaje ode mnie mocną 10tke, i cieszę się, że długo mnie jeszcze nie opuści, gdyż po miesiącu codziennego  stosowania, mam jeszcze 2/3 pojemniczka 50ml-trowego. Idealnie wpasował się w mój typ cery, co niestety nie zdarza się zbyt często. 😉
Kupicie go na www.nutridome.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o